Příjmení Ollerová

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych vědět jak vzniklo a co znamená příjmení Ollerová. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Oller/- ová vzniklo podle knihy "Německá příjmení u Čechů" ze slova öler = středohornoněmecky olejník.

Pro zajímavost uvádíme alespoň, že dle statistik ze serveru www.nasejmena.cz žili na konci roku 2014 v ČR 4 muži s příjmením Oller (s věkovým průměrem 34 let) a 5 žen s příjmením Ollerová (s věkovým průměrem 47 let). Pokud by Vás zajímaly další statistické údaje, je možné je dohledat buď na výše zmíněných stránkách www.nasejmena.cz či www.kdejsme.cz či přímo ze stránek ministerstva vnitra http://www.mvcr.cz/clanek/cetnost-jmen-a-prijmeni-722752.aspx.

Použité zdroje

* www.nasejmena.cz
* BENEŠ, Josef. Německá příjmení u Čechů. 1.vyd. Ústí nad Labem : Univerzita J.E. Purkyně, 1998. Sv. 1-2. ISBN 80-7044-212-3 (brož.)