Příjmení Moškvan

Text dotazu

Dobry den, patram po prijmeni svych predku, Moškvan. V matrikach se objevuje take jako Mosquant, Mosskwan. Muzete mi pomoci?

Odpověď

Dobrý den,

je nám líto, ale v publikacích o původu příjmení nebyla uvedena ani jedna varianta příjmení z Vašeho dotazu.

Doporučujeme Vám kontaktovat Jazykovou poradnu Ústavu pro jazyk český AV ČR (http://www.ujc.cas.cz/jazykova-poradna/), odborníci na český jazyk by Vám zde měli poskytnout odpověď.

Pokud by Vás zajímaly statistiky četnosti výskytu příjmení, zastoupení u mužů a žen či věkový průměr, můžete využít webové stránky www.kdejsme.cz  nebo www.nasejmena.cz

Použitá literatura:

MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. Vyd. 2., upr. Praha: Agentura Pankrác, 2004. 229 s. ISBN 80-86781-03-8.

KOTÍK, Antonín. Naše příjmení: studie ku poznání příjmení českoslovanských, s ukázáním jejich hojnosti, rozmanitosti a namnoze zvláštního rázu a s pokusem o vysvětlení jich původu a smyslu. Nové vyd. V Praze: Nákladem Jana Kotíka, 1897. 288 s.