Příjmení Morávek

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o informace jaké osoby s příjmení Morávek se vyskytují v obci Čečovice (Plzeňský kraj) - původně Zelenohorské panství v Berní rule 1654 a v Soupisu poddaných podle víry 1651?
Ještě bych chtěla vědět, kde bych mohla do těchto dvou knih nahlédnout. jsem z Plzně-jihu.
Předem Vám děkuji za odpověď
Marie Janochová

Odpověď

Dobrý den,

 osobu s příjmením Morávek v Čečovicích jsme našli pouze v Berní rule. Soupis poddaných podle víry neeviduje ani obec Čečovice ani soudní okres Nepomuk a ani panství Zelená Hora. V Berní rule se dočtete:

* Morávek Vavřinec - kraj Plzeňsko - List II - díl 367 - obec Čečovice - soudní okres Nepomuk - panství Zelená Hora - pohořelí (vlastnil 54 rolí). Tuto informaci najdete na straně 470 ve zdroji: ČADKOVÁ, Iva a Magda ZAHRADNÍKOVÁ. Berní rula. 24, Kraj Plzeňský. Praha: Státní ústřední archiv, 2002, 445 - 729. ISBN 80-85475-88-X. Jelikož píšete, že pocházíte z Plzně, tak využijte možnost nahlédnout do knihy v SVK Plzeň. Odkaz do katalogu knihovny přikládáme: https://aleph22.svkpl.cz/F?func=direct&doc_number=000157697&local_base=PNA01&format=999