příjmení Láryš

Text dotazu

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda by prostřednictvím vaší služby bylo možné zjistit původ příjmení \"Láryš\" , popřípadě jeho variaci Láriš, Lariš, Larisch... Poměrně dlouhou dobu se na to snažím přijít, ale nikde jsem neuspěl.

Odpověď

Příjmení Lariš (a jeho varianty Laryš, Larisch, Larisz, Larysch) vzniklo z osobního jména Laurentius, česky Vařinec.
Informace jsme čerpali z:
MOLDANOVÁ. Dobroslava. Naše příjmení. 2. vyd. Praha: Agentura Pankrác, 2004. 229 s. ISBN 80-86781-03-8.