příjmení Lanča

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se prosím Vás dozvědět původ příjmení Lanča. Na Vašich stránkách jsem našla odpověď na původ příjmení Lanc, lze to považovat za podobné příjmení a tedy podobný původ vzniku tohoto příjmení?

Odpověď

Dobrý den,

je to přesně tak, jak se domníváte - příjmení Lanča má stejný původ jako příjmení Lanc (http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste/aba001/2011/prijmeni-lanc/). Příjmení Lanča je jedním z odvozených příjmení ze základnu Lanc, mezi další patří např. Lance, Lancman(n), Lanč či Lančík.

Použitá literatura:
MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. Vyd. 2., upr. Praha: Agentura Pankrác, 2004. 229 s. ISBN 80-86781-03-8.