Příjmení Koráb

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych se dověděla něco o
 původu a významu svého rodového příjmení Koráb, v sedmnáctém století
 byli Korábové nejvíce rozšířeni v Ústí nad Orlicí a okolí, a také ve
 východní části Českomoravské vrchoviny.

 Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

odpověď jsme čerpala z knihy Naše příjmení:

"Koráb - slovo obecného výrazu = vykotlaný strom, trup bez vnitřností,
kostra, velká loď"

Zdroj:
Moldanová, Dobrava, 1936-. Naše příjmení. Dobrava Moldanová. Vyd.
2., upr. Praha : Agentura Pankrác, 2004. 229 s. ISBN 80-86781-03-8.