příjmení Kaluža

Text dotazu

Jaký je původ příjmení Kaluža.

Odpověď

Dobrý den,

dle příručky "Naše příjmení" od Moldanové, D. pochází příjmení Kaluža/ Kalužová, stejně jako příjmení Kalužák, Kalužík, Kalužnický či Kalužný, z apelativa (slovo obecného významu) louže.

Pro zajímavost uvádíme, že dle statistik ze servru www.kdejsme.cz žilo ke dni 31. 1. 2010 v České republice 914 osob s příjmením Kaluža/ Kalužová. Z toho 438 mužů a 476 žen. A to nejčastěji na Moravě v Ostavě, Frýdku - Místku, Opavě či Hlučíně, ale i dalších městech.

Zdroje:

* MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. 2., upr.vyd. Praha : Agentura Pankrác, 2004. ISBN 80-86781-03-8 (váz.))

* Kde jsme: http://www.kdejsme.cz/