příjmení Justian

Text dotazu

Dobrý den, zajímal by mě původ příjmení "Justian".

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Justian je odvozeno od podobně znějícího latinského osobního jména Justýn, Justus, které se překládá jako "Spravedlivý".

Více informací k tomuto osobnímu jménu, včetně jeho významných nositelů, se můžete dočíst na adrese http://www.libri.cz/databaze/jmena/index.php, kde naleznete databázi jmen z knihy

RAMEŠ, Václav. Po kom se jmenujeme?: encyklopedie křestních jmen. 3. vyd. Praha: Libri, 2003. 498 s. ISBN 80-7277-197-3.

Pro zajímavost Vám také uvádíme statistiky četnosti výskytu příjmení v ČR dle stránekwww.kdejsme.cz. Zde se uvádí, že v ČR žije cca 7 mužů a 6 žen s příjmením Justian/-ová, a to v oblastech Praha a Kralupy nad Vltavou.

Použitá literatura:

Moldanová, Dobrava. Naše příjmení. Vyd. 2., upr. Praha: Agentura Pankrác, 2004. 229 s. ISBN 80-86781-03-8.