Příjmení Jarkovský v Bělči nad Orlicí, Nepasicích, Blešně.......

Text dotazu

Dobrý den,
prosím o dohledání příjmení v Jarkovský v Soupisu poddaných podle víry z roku 1651 a Berní rule z roku 1654 ve vesnicích Běleč nad Orlicí, Nepasice, Blešno...... dnešní okres Hradec Králové. Rodina Jarkovských přišla do Bělče údajně ze Slezska a v roce 1626 zde vlastnila hospodu.

Odpověď

Dobrý den,

bohužel se nám nepodařilo dohledat příjmení Jarkovský v rámci obcí Běleč nad Orlicí, Blešno, Nepasice ani v Berní rule, ani v Soupisu poddaných podle víry.

Posílám Vám odkazy na digitalizované archiválie týkající se výše zmíněných obcí, ve kterých si můžete prohlédnout matriční soupisy, pamětní knihy, sčítací aparáty aj.

http://vychodoceskearchivy.cz/hradeckralove/4270-2/belec-nad-orlici/#digi

http://vychodoceskearchivy.cz/hradeckralove/4270-2/blesno/

http://vychodoceskearchivy.cz/hradeckralove/4270-2/trebechovice-pod-orebem/nepasice/

Použité zdroje

Berní rula : generální rejstřík ke všem svazkům (vydaným i dosud nevydaným) berní ruly z roku 1654 doplněný (tam, kde se nedochovaly) o soupis poddaných z roku 1651. 1. sv. A-L. sestavili Václav Červený & Jarmila Červená. 1. vyd. Praha : Libri, 2003. xxxvi, 1047 s.
Matušíková, Lenka. Soupis poddaných podle víry z roku 1651 : Hradecko - Bydžovsko. Sv. 1. zpracovaly L. Matušíková, Z. Kukánová, M. Zahradníková. 1. vyd. Praha : Státní ústřední archiv, 2000. 386 s.
Matušíková, Lenka. Soupis poddaných podle víry z roku 1651 : Hradecko - Bydžovsko. Sv. 2. zpracovaly L. Matušíková, Z. Kukánová, M. Zahradníková. 1. vyd. Praha : Státní ústřední archiv, 2000. S. 387-776 .
Matušíková, Lenka. Soupis poddaných podle víry z roku 1651 : Hradecko - Bydžovsko. Sv. 3. zpracovaly L. Matušíková, Z. Kukánová, M. Zahradníková. 1. vyd. Praha : Státní ústřední archiv, 2000. S. 777-1158 .
Matušíková, Lenka. Soupis poddaných podle víry z roku 1651 : Hradecko - Bydžovsko. Sv. 4. zpracovaly L. Matušíková, Z. Kukánová, M. Zahradníková. 1. vyd. Praha : Státní ústřední archiv, 2000. S. 1159-1539, 1 mapa .