Příjmení Holer

Text dotazu

Dobrý den,
rád bych znal původ a význam příjmení Holer.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Holer/ Holerová vzniklo z středohornoněmeckého holunder, holder, holer apod. = bez, též dechový nástroj.

Pro zajímavost uvádíme, že dle serveru www.kdejsme.cz žilo v roce 2011 v ČR 86 osob s tímto příjmením. Z toho 44 mužů a 42 žen. Nejčastěji pak v Praze, Litoměřicích či Jičíně.

Zdroje:

* http://www.kdejsme.cz
* BENEŠ, Josef. Německá příjmení u Čechů. 1.vyd. Ústí nad Labem : Univerzita J.E. Purkyně, 1998. Sv. 1-2. ISBN 80-7044-212-3 (brož.)