Příjmení Hájek v soupisu poddaných podle víry

Text dotazu

Prosím o zjištění, zda se příjmení Hájek vyskytuje v soupisu pddaných podle víry 1651, okres Čáslavský. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

velice se Vám omlouváme, ale k dohledání Vašeho příjemní potřebujeme znát konkrétní vesnici, odkud by Váš předek měl pocházet. Kraj Čáslavský je zpracován ve dvou svazcích, které dohromady čítají 633 stran. K soupisu poddaných nebyl nikdy zpracován jmenný rejstřík, takže dokumenty nelze snadno prohledat. Pokud budete požadovat službu, kdy by konkrétní pracovník prošel oba svazky stránku po stránce, je to samozřejmě možné, ale je nutno počítat s finančními náklady, protože každá započatá půlhodina práce stojí Kč 100,- (položka 7.4 Ceníku Národní knihovny ČR - http://www.nkp.cz/aktuality/novinky-titulni-strana/sluzby/dulezite-odkazy/cenik) . Pokud budete mít zájem, napište Vaši objednávku na reference@nkp.cz.

Použité zdroje

ZAHRADNÍKOVÁ, Magda, ed. a ŠTREJNOVÁ, Eva, ed. Soupis poddaných podle víry z roku 1651. Čáslavsko. Vyd. 1. V Praze: Státní ústřední archiv, 1999. 2 sv. (319 s., s. 320-633). ISBN 80-85475-54-5.