Příjmení Gallitscher

Text dotazu

Děkuji velice za ochotu. Mám ještě jeden dotaz na příjmení GALLITSCHER, zda byste mi mohla sdělit informace o možném původu ale zejména významu příjmení. Děkuji a přeji hezký den.

Odpověď

Dobrý den,
konkrétně příjmení Gallitscher není bohužel v nám dostupných publikacích uvedeno. Pravděpodobně ovšem vzniklo z podobného základu jako příjmení Gall, Galla, Galík, která byla odvozena z maďarské podoby latinského osobního jména Gallus (česky Havel) = "obyvatel Galie".
Dle statistik Ministerstva vnitra ČR a serveru "Kde Jsme" se příjmení Gallitscher v současné době na území ČR nevyskytuje.
Zdroje:
* MOLDÁNOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. 2., upr.vyd. Praha : Agentura Pankrác, 2004. ISBN 80-86781-03-8 (váz.)
* BENEŠ, Josef. Německá příjmení u Čechů. 1.vyd. Ústí nad Labem : Univerzita J.E. Purkyně, 1998. Sv. 1-2. ISBN 80-7044-212-3 (brož.)
* KUNZE, Konrad. DTV-Atlas Namenkunde : Vor- und Familiennamen im deutschen Sprachgebiet. München : Deutscher Taschenbuch Verlag, 1998. ISBN 3-423-03234-0.
* Statistiky Ministerstva vnitra ČR: http://www.mvcr.cz/clanek/cetnost-jmen-a-prijmeni.aspx
* Kde Jsme: http://www.kdejsme.cz/