Příjmení Bálek/Bálková

Text dotazu

Dobrý den , mám dotaz , jak vzniklo a co všechno může znamenat a co všechno se dá zjistit o příjmení Bálek/Bálková , děkuji.

Odpověď

Příjmení Bálek/Bálková je starozákonní osobní jméno babylónského původu odvozené od jména Baltazar. Znamená "bůh chraň králův život".
   Zdroj informací: Moldánová, Dobrava: Naše příjmení, Agentura Pankrác s.r.o,2010
                           Moldánová, Dobrava: Naše příjmení, Malé encyklopedie - svazek 16, Mladá Fronta, 1983