příjmení Ašenbrýl

Text dotazu

Můj dědeček se jmenoval Josev Ašenbrýl.Jaký je
původ a význam tohoto příjmení?

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Ašenbryl pochází z němčiny a vzniklo ze slova, které původně označovalo močálovitou louku s jasany.

Dle statistik Ministerstva vnitra (stav ke dni 15. 7. 2009) žije na území ČR 18 mužů a 17 žen s příjmením Ašenbryl/ Ašenbrylová.

Zdroje:

Beneš, J.: Německá příjmení u Čechů. Ústí nad Labem: Univerzita J. E. Purkyně, 1998.

Statistiky na stránkách Kde Jsme https://www.kdejsme.cz/