příjmení Ammer

Text dotazu

Dobrý den, nevěděl jsem kam tenhle dostaz přesně zadat.
Tak bych vás chtěl poprosit jestli by jste mi nezjistili z jaké země a jak dlouho už existuje příjmění Ammer (Ammerovi).
Domnívám se že z Německa, ale nejsem si jist.
Děkuji předem za vaši odpověd, hezký den.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Ammer, Ammerová vzniklo z názvu ptáků. Ammer na Šumavě = strnad; či ze středohornoněmeckého amer = kalous.

Pro zajímavost ještě uvádíme, že dle statistik ze serveru www.nasejmena.cz žilo na konci roku 2012 v ČR 48 mužů s příjmením Ammer (s věkovým průměrem 35 let) a 52 žen s příjmením Ammerová (s věkovým průměrem 39 let). Nejčastěji pak tito žili na konci roku 2012 v Praze a Chomutově. Pokud by Vás zajímaly další statistické údaje, je možné je dohledat buď na výše zmíněných stránkách www.nasejmena.cz či www.kdejsme.cz či přímo ze stránek ministerstva vnitra http://www.mvcr.cz/clanek/cetnost-jmen-a-prijmeni-722752.aspx.

Zdroje:

* http://www.nasejmena.cz

* BENEŠ, Josef. Německá příjmení u Čechů. 1.vyd. Ústí nad Labem : Univerzita J.E. Purkyně, 1998. Sv. 1-2. ISBN 80-7044-212-3 (brož.)