přidělování signatur knihovním jednotkám

Text dotazu

Dobrý den,
potřebovala bych ujasnit, jak se přidělují signatury knihovním jednotkám.
Prosím o ujasnění, jak je to u svazků, duplikátů či multiplikátů. Prosím o
uvedení na mém příkladu signatury: L 2589. Zajímá mě například třetí svazek
a čtvrtý duplikát. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

pokud Vás zajímá přímo praxe NK ČR, pak bychom Vám doporučili obrátit se na oddělení organizace fondu (http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=weba_odbor_osdf.htm).

V bázi KKL (http://aleph.nkp.cz/cze/kkl) jsme nalezli několik článků zaměřených na tvorbu signatur, které by pro Vás snad mohly být také
zajímavé:
* RICHI ČERŇOVÁ, Dagmar. Barevný svět signatur. In: Knihovny současnosti 2008. Brno : Sdružení knihoven ČR, 2008. ISBN 978-80-86249-49-0. s. 205-213
* Signování knihovních dokumentů ve Státní vědecké knihovně v Plzni :
Směrnice Státní vědecké knihovny v Plzni č. 4/95. In: 50 let Státní vědecké knihovny v Plzni. Plzeň : Státní vědecká knihovna, 2000. ISBN 80-85093-57-X.
s. 30-40
* Signatury a stavění fondů ve skladech [rukopis] : [Rešerše] / Zprac.
Jindřich Pilař. 1. vyd.  Praha : Národní knihovna ČR - odbor knihovnictví,