Příběh gepardice Pippy od Joy Adamsonové?

Text dotazu

Dobrý den, byl vydán v češtině, příp. slovenštině "Příběh gepardice Pippy" od autorky "Volání divočiny" paní Joy Adamsonové? Již několik let marně pídím a stále nenalézám. Tudíž bych ráda věděla, zda má mé hledání nějakou naději. Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

 knihu s názvem Příběh gepardice Pippy v češtině (slovenštině) jsme nenašli ani v souborném katalogu. V anglickém vydání se jedná patrně o tituly  Pippa: The Cheetah and her Cubs (1970) a Pippa's Challenge (1972).

Mohlo by se ale jednat o knihu ADAMSONOVÁ, Joy. Škvrnitá sfinga. Bratislava. Smena, 1976. Pojednává právě o gepardici Pippě.

Také součástí knihy Volání divočiny je několikastránková kapitola ( s. 121 - 128 - 137)  o gepardici Pippě.

ADAMSON, Joy. Volání divočiny. Praha: Panorama, 1984.

S.121: Gepardice a dům v Naivashe

"Během natáčení Volání divočiny mi nabídl jeden armádní důstojník mladou gepardici. Našel před půl rokem opuštěné gepardí mládě a vzal je domů na hraní svým dvěma dětem. Protože se vracel do Evropy a nechtěl mládě vystavovat drsnému klimatu, musel se s ním rozloučit. Tak do mého života vstoupila Pippa..."