Překlad povídky do češtiny

Text dotazu

Dobrý den, děkuji Vám za Vaši odpověď. Jsem studentka VŠ a chtěla bych tuto povídku (Vojnovič, Vladimir Nikolajevič. Vladimir Vojnovič: putëm vzaimnoj perepiski. Paris: YMCA-PRESS, 1979. 256 s.) v rámci diplomové práce přeložit. A tak jsem potřebovala zjistit, zda přeložena do češtiny byla či nikoliv, vzhledem k tomu že se Vám překlad nepodařilo dohledat, pochopila jsem tedy správně že povídka přeložena nebyla?
Jen jsem se ještě chtěla zeptat, ve vaší databází Slovanské knihovny, jsem
dané dílo našla, ale nejsem si jistá, zda je to povídka či něco jiného.
Chtěla jsem se Vás proto zeptat, zda jde o povídku nebo o jaký žánr, a zda si
ji lze nějakým způsobem půjčit. Děkuji Vám.

Odpověď

Dobrý den,
kniha s názvem, který by odpovídal překladu zmíněné knihy (Vladimir Vojnovič
: putëm vzaimnoj perepiski, Paris : YMCA-PRESS,  1979.), v České republice prozatím nevyšla. Zmíněnou knihu jsme v ruce bohužel neměli, nevíme tedy, zda kniha obsahuje i stejnojmennou povídku. Pokud ano, nevylučujeme, že tato povídka mohla být již přeložena jako součást jiné knihy či časopisu. Jak již bylo zmíněno v předchozím e-mailu, nemáme k dispozici zdroje, které by nám pomohly s určitostí určit, zda tyto menší literární formy (povídky, básně apod. byly již přeloženy a kde vyšly).
K ověření jsme použili zdroje, které máme k dispozici (již zmíněné báze Ústavu pro českou literaturu AV ČR, báze a zdroje NK ČR).

Pro informace o knize a možnost výpůjčky (v katalogu uvedeno na "1 - 3
měsíce") kontaktujte přímo Slovanskou knihovnu:
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=slov_titul_cz.htm
Slovanská knihovna je samostatným celkem v Národní knihovně, pro výpůjčku je třeba zřídit si čtenářský průkaz přímo Slovanské knihovny.