Překlad L´Histoire de Guillaume le Maréchal

Text dotazu

Dobrý den,
existuje český překlad L´Histoire de Guillaume le Maréchal, sepsal pěvec Jean?
Případně je-li dostupný.

Odpověď

Dobrý den,

v dostupných katalozích, bibliografiích ani na internetu jsme bohužel nenalezli žádnou zmínku či informaci, že by existoval český překlad díla L´Histoire de Guillaume le Maréchal. Co se týče překladu díla do jiných jazyků souborný katalog WorldCat (volně dostupná verze na http://www.worldcat.org) obsahuje překlad do angličtiny (v českých zdrojích jsme nenalezli, bude pravděpodobně dostupný pouze v knihovnách v zahraničí):

HOLDEN, A.J.; GREGORY, S.; CROUCH, D. History of William Marshall. London : Anglo-Norman Text Society from Birkbeck College, 2002-2006. 3 vol. ; 23 cm. ISBN: 0905474422 (v. 1) 9780905474427 (v. 1) 0905474457 (v. 2) 9780905474458 (v. 2) 0905474481 (v. 3) 9780905474489 (v. 3). English; Medieval French text with parallel English translation.

Pokud byste měla zájem, knižní vydání rukopisu ve francouzštině od Paula Meyera ve třech svazcích (vydáváno od 1891 do 1901) je volně dostupné v plném textu v rámci digitální knihovny Gallica (http://gallica.bnf.fr/) budované Bibliothèque nationale de France. V části pro pokročilé hledání (Recherche avancée) zadejte název do pole Titre.