Překlad termínu Gesetzblatt

Text dotazu

Dobrý den, prosím Vás chci se zeptat na překlad slova Gesetzblatt na příladu tomto - Gesetzblatt der Deutschen Demokratischen Republik 1949. Děkuji moc. Nejsem si jistá, jak se tento pojem přesně přeloží. Zde přiládám odkaz, odkud jsem tento pojem vzala: http://www.gvoon.de/[…]/dokument-seite-1627-119210.html
Předem Vám moc děkuji za odpověď.

S pozdravem Ester Němcová

Odpověď

Dobrý den, jedná se o sbírku zákonů (= Gesetzblatt, zkratka GBl.), tedy např. Sbírka zákonů Německé demokratické republiky. Pokud se jedná o konkrétní titul, např. Vámi uváděný "Gesetzblatt der Deutschen Demokratischen Republik", nemusí se překládat a může se uvádět v originálním znění, záleží na tom, kde chcete termín použít.

Přeji hezký den.

Použité zdroje

Horálková, Milena. Německo-český právnický slovník = Deutsch Tschechisch Rechts-Wörterbuch. Vyd. 1. Voznice: Leda, 2003, s. 138.ISBN 80-7335-019-X.