prefix čárového kódu

Text dotazu

Dobrý den, od 1.1 2010 otevíráme zcela novou knihovnu (Akademická knihovna Jihočeské univerzity) a potřebujeme získat prefix pro tisk čárových kódů do knih. Dílčí fakultní knihovny zanikají a s nimi i jejich stávající prefixy (např. 3117, 3114, 3115 atd.. V NTK mi sdělili, že je nepřidělují (což jsem si původně myslela) a v NKP zatím nevědí, kam mě nasměrovat. Děkuji za odpověď nebo radu, kam dál.

Odpověď

Dobry den,

podle informací z Oddělení knihovnických informací je přidělováním čárového kódu pro knihovny pověřena Národní technická knihovna - https://www.techlib.cz/cs/2920-carove-kody-pro-ceske-knihovny