Před 20 -30 lety byla v češtině brožovaná kniha o starém lvovi v Africe, který putoval za člověkem

Text dotazu

Určitě to bylo brožované vydání formátu asi 20 x 15 cm, na zadní sptraně byla upoutávka, že je to o lvu. Příběh sám je o tom že člověk v Africe viděl skupinku lvů, pak se 2 samci utkali v boji a ten starý prohlrál. Byl raněný a tak šel za tím putujícím člověkem, trvalo to dost dlouho, člověk došel k cestě a lev tam zůstal. Njednalo se o knihu českého autora a zdá se mi, že jméno nebo příjmení začínalo na S.

Odpověď

Dobrý den,

mohlo by se jednat o knihy Zlaté stíny nebo Dobrodružství se lvem.

Schaller, George B.. Zlaté stíny, pádící kopyta.  2. vyd. Praha : Mladá fronta, 1980.

Campbell, Eric. Dobrodružství se lvem. 1. vyd. Praha: Svoboda, 1992.