Pražské domy vyprávějí

Text dotazu

Dobrý den,
prosím, můžete mi napsat, o kterých všech pražských domech pojednává nejnovější (případně i starší, pokud v novém jsou některé stati vynechány) vydání sedmidílného (nebo snad již vícedílného?) cyklu Josefa a Evy Hrubešových " Pražské domy vyprávějí ..." ?

   Velice děkuji!

Odpověď

Dobrý den,

zatím máme k dispozici 8 svazků knihy "Pražské domy vyprávějí". V osmém svazku je na posledních 3 stranách vypsáno, které domy jsou v kterých dílech popsány. Pokud Vás zajímá konkrétní dům, napište který Vás zajímá a my Vám zjistíme, v kterém díle je. Není ale možné, abychom Vám vypisovali všechny domy, které jsou zmiňovány v jednotlivých vydáních. Pro představu celkem by nakonec mělo být 12 dílů a těchto 12 dílů by pak mělo obsáhnout celkem 624 domů. V každém díle se pak můžete seznámit s historií 52 domů.

Můžeme Vám také nabídnout, že bychom Vám zhotovili papírové kopie těchto tří posledních stránek  z osmého dílu. Jedna strana A4 stojí 2,- Kč. K celkové ceně se připočítává 30,- Kč za přípravu předlohy. Hotové kopie si pak můžete vyzvednout osobně v Referenčním centru Národní knihovny ČR nebo Vám je můžeme zaslat poštou. V tom případě je ale potřeba přičíst také 35,- Kč za balné a poštovné, dle ceníku pošty (záleží na váze a velikosti balíku).

Pokud jste z Prahy, doporučili bychom Vám, abyste se zašla podívat na tyto knihy sama. Jsou dostupné např. ve volném výběru v Referenčním centru NK ČR, kde si je můžete prohlédnout i pokud nejste registrovanou čtenářkou Národní knihovny ČR . Stačí si pouze zakoupit jednodenní vstupenku za 10,- Kč.