Pravopis jména Viktor

Text dotazu

Dobrý den, mám dotaz na psaní jména Viktor v jeho
zdrobnělých podobách. Jestli se Viky píše s měkkým nebo tvrdým i/y.
Předem děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

v knize: KNAPPOVÁ, Miloslava. Jak se bude vaše dítě jmenovat?. 4., přeprac.

a dopl. vyd. Praha : Academia, 2006 je uvedena varianta "Viki".

Konkrétně se zde píše: "Viktor - variantou je Viktorín, Viktorin, j.

latinského původu (z lat. victor), znamená "vítěz". Viktorín a také jeho varianta Viktorián, Viktorian jsou původem odvozená příd. j. tj. znamenající "vítězův". Za českou obdobu jména se považuje Vítězslav. Dom. podoby: Vik, Viki, Viktorek, Víťa, Vítek aj."

* KNAPPOVÁ, Miloslava. Jak se bude vaše dítě jmenovat?. 4., přeprac. a dopl.

vyd. Praha : Academia, 2006. str. 275.