Praha-Veleslavín

Text dotazu

Dobrý den,rád bych se zeptal na všeobecnou historii Veleslavína- Praze. Děkuji

Odpověď

Dobrý den, základní informace o historii Veleslavnína většinou naleznete v publikacích věnovaných dějinám Prahy, bohužel se nám nepodařilo nalézt knihu, která by se věnovala pouze této městské části:

* Ottův slovník naučný : illustrovaná encyklopaedie obecných vědomostí. Díl XXVI, U-Vusín. Praha : J.Otto, 1907. s. 509. Online dostupné na http://encyklopedie.seznam.cz/heslo/350104-veleslavin
* Ottův slovník naučný nové doby : dodatky k velikému Ottovu slovníku naučnému. Díl 5, Svazek 1. Praha : Novina, 1938. s. 24-25. Online dostupné na http://encyklopedie.seznam.cz/heslo/428648-praha-praha-xix-veleslavin
* HOLEC, František a další. Kronika královské Prahy a obcí sousedních. Díl IV, Připojené obce a zaniklé osady. Praha : NLN, Nakladatelství Lidové noviny, 1996. s. 187-189. ISBN 80-7106-165-4.
* Kniha o Praze 6. 3. vyd. Praha : MILPO, 2004. s. 20-21, 35. ISBN 80-86098-35-4.
* BEDRNÍČEK, Pavel. Obce vůkolní : před branami měst pražských. Praha : Volvox Globator, 2006. s. 237-239. ISBN 80-7207-593-4.
* Dějiny Prahy. Praha : Nakladatelství politické literatury, 1964. s. 773.
* ZELINKA, T.Č. Pražská předměstí : život za pražskou hradební zdí. Praha :
Orbis, 1955. s. 116-117.
* PAŽOUT, Julius. K dějinám statků dříve purkrabských, nyní zemských. Zprávy Zemského archivu království českého. 1906, roč. 1, s. 131-152.

Veleslavínské usedlosti
* LAŠŤOVKOVÁ, Barbora ; KOŤÁTKO, Jiří. Pražské usedlosti. Praha : Nakladatelství Libri, 2001. s.313-314. ISBN 80-7277-057-8.

Veleslavínský zámek
* Hradky, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. [VII], Praha a okolí. Praha : Nakladatelství Svoboda, 1988. s. 93-94.
* VLČEK, Pavel. Encyklopedie českých zámků. Praha : Nakladatelství Libri, 1994. s. 249. ISBN 80-901579-2-0.

Dalším zdrojem informací by pro Vás mohla být Městská knihovna, která buduje sbírku pragensií (http://www.mlp.cz/infomarpra.php), obrátit se můžete i na Muzeum hlavního města Prahy (http://www.muzeumprahy.cz/texty/struktura.php).