Povinné výtisky

Text dotazu

Žádám o sdělení adres knihoven, kam se posílají povinné výtisky. Vyhotovil jsem soukro mý tisk pro úzký okruh lidí, ale z jiného tiskárenského výtisku jsem se dověděl, že tento svazek je citiván mezi díly autora. Chci jej tedy poskytnout knihovnám

Odpověď

Povinný výtisk se ze zákona odevzdává celkem v 5 exemplářích následujícím institucím:

Národní knihovna ČR

2 povinné výtisky

povinné výtisky, Klementinum 190,

110 00 Praha 1

sekret.ur@nkp.cz

Vlasta.Havelkova@nkp.cz

Moravská zemská knihovna

Kounicova 65a

601 87 Brno

mzk@mzk.cz

Vědecká knihovna v Olomouci

oddělení doplňování fondů

Bezručova 2, pošt. schr.9

779 11 Olomouc

blanka@vkol.cz

Dále se poskytuje jeden regionální povinný výtisk místně příslušné státní vědecké knihovně podle vašeho sídla.

Adresu vhodné regionální knihovny a celkový seznam příjemců povinného výtisku naleznete na adrese:

http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=weba_adresy_odberatelu_pv.htm

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kompletní informace o povinném výtisku, jeho náležitostech, lhůtě odevzdání publikace a dalších podmínkách naleznete v následujících zákonech příp. i vyhláškách:

Zákon č. 37/1995 Sb. o neperiodických publikacích

Zákon č. 320/2002 Sb. o změně a zrušení některých zákonů v souvislosti s ukončením činnosti okresních úřadů (část 22. Změna zákona č. 37/1995 Sb., o neperiodických publikacích. Čl. XXII)

vyhláška MK ČR č. 252/1995 Sb., kterou se provádí některá ustanovení zákona č. 37/1995 Sb. (změněná vyhláškou č. 156/2003 Sb.)

vyhláška MK ČR č. 156/2003 Sb., kterou se mění vyhl. č. 252/1995 Sb., kterou se provádí některá ustanovení zákona č. 37/1995 Sb. o neperiodických publikacích

Všechny z výše uvedených zákonů naleznete např. na stránkách Národní knihovny/Informace pro knihovny/Legislativní dokumenty/Povinný výtisk - adresa: http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=03_Leg/01_LegPod/02_index.htm.

Informace o periodickém povinném výtisku naleznete např. na adrese: http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=03_Leg/01_LegPod/02_index.htm