Povídková kniha anglického autora

Text dotazu

Dobrý den,

před lety jsem četl povídkovou knihu od anglického autora "horové literatury" a nemohu nikde dohledat jeho jméno, ani název knihy. Jedná se o anglického spisovatele, který byl dle mého současník H. P. Lovecrafta (možná o něco starší). Autor pracoval jako archivář v Anglii. Ta sbírka povídek vyšla někdy v 90-tých letech, klasický paperback a na obálce je na modrém pozadí lebka. Možná je v názvu slovo čas*. Taky si matně vybavuji název jedné povídky, něco jako Pískni a jsem tu hned. Předem děkuji za ochotu a za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

nemohla by to být tato povídka? V  souboru je povídka s názvem "Jen hvízdni, můj hochu, a budu tu hned." Jen obálka není  modré barvy a není tam lebka.

Oči plné děsu

od: Ambrose Bierce, Montague Rhodes James Sbírka povídek klasiků hororu Ambrose Bierce a Montagua R. Jamese.

"Bierce nevytvářel mýty a vize, ale anekdoty. Takové, jaké přišly do módy o půl stpletí později a kterým se dnes říká "černé". Není v tomto oboru většího mistra." - Josef Škvorecký A Montague R. James? Jeho povídky, to je malý zázrak. James se stal klasikem hororového žánru "ghost story", a k tomu je ještě ze všech nejlepší...

Originální název:

The Collected Writings of Ambrose Bierse, Ghost Stories of an Antiquary (1984)

Žánr:

Horory, Sci-fi a fantasy

Vydáno:              1992, Winston Smith

Počet stran:       270

Překlad:               Jan Zábrana, Linda Kosatíková, Václav Kříž

Autor obálky:    Mauritius (von Ravenswaay)

Vazba knihy:      brožovaná

ISBN:     80-900912-4-5

http://kramerius4.nkp.cz/search/handle/uuid:5d371970-6156-11e2-9d9f-005056827e52