Povídka Karla Poláčka

Text dotazu

Dobrý den. Nemohu se dopátrat jedné povídky Karla Poláčka (autor Bylo nás pět) ve které úředníci rozvíjejí nesobecké úvahy o případném pohřbu jejich právě nemocného nadřízeného aby vzápětí zjistili, že se uzdravuje a že je bude zase \"prohánět\". V podvědomí mám pocit, že název této povídky je dvouslovný a že druhé slovo je \"personál\" či \"personálu\". Děkuji.

Odpověď

Dobrý den, v bibliografii Karla Poláčka jsme zjistili, že se jedná o povídku Oddaný personál.
Můžete ji nalézt například v knize povídek Povídky pana Kočkodana / Karel Poláček. -- 1. vyd.. -- Praha : Československý spisovatel, 1957. -- 189 s.
nebo
Hedvika a Ludvík a jiné povídky / Karel Poláček ; připr. a vydav. pozn. doplnila Jarmila Víšková. -- 1. vyd.v Odeonu. -- Praha : Odeon, 1970. -- 218, [5] s.
Obě knihy jsou volně dostupné v Národní knihovně ČR.