potratové komise

Text dotazu

Dobrý den, sháním odborné články o potratových komisích v Československu v období
šedesátých a sedmdesátých let.

Odpověď

Problematika je trochu specifická, tedy: literaturu k tématu by bylo možné vyhledat v článkových bibliografiích pro danou dobu (Bibliografický katalog ČSFR = Bibliografičeskij katalog = Bibliografischer Katalog = Bibliographical Catalogue = Catalogue Bibliographique. Články v českých časopisech. -- Praha (120 72 Praha 2, V tůních 11) : Panorama, 1953-1992. -- sv. ; 29 cm).
Dále v této době vycházely časopisy:
Československá gynekologie, roč. 1, 1936 an.

Referátový výběr z porodnictví a gynekologie. -- Praha : Národní lékařská knihovna, 1962-2000. -- 37 sv. ; 21 cm.
Časopisy by asi bylo třeba projít. Namátkou jsme v uvedené bibliografi zjistili tento článek:
Kurka, J., O některých problémech právní odpovědnosti při umělém přerušování těhotenství, Československá gynekologie 29, 1964, č. 9, str. 713-716.
Bylo by dobré dotaz adresovat spíše Národní lékařské knihovně (www.nlk.cz).