Potoky v nazvech geografickych terminu

Text dotazu

Preji pekny den! Potrebuji zadat napr.: "Bohosudovsky potok". Mam termin uvest jako "Bohosudovsky potok, potok (Bilina, Cesko), nebo misto potoku "reka", ci tam neuvadet nic, pokud je "potok" jiz soucasti nazvu?

Odpověď

Dobrý den,

z formulace dotazu usuzujeme, že se týká geografických předmětových hesel, nejspíše jejich vytváření. Doporučujeme využít bázi AUT volně dostupnou na našich www stránkách, kde je několik geografických hesel (geografický termín), které mají v názvu slovo potok. Báze je zpracovávána v odd. národních věcných autorit a věcného zpracování - - http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=fond_odd_vec.htm , kde můžete konzultovat.

Pokud se Vám jedná o vyhledávání v bázích NK ČR, stačí zadat slovo bohusudovský - budou nalezeny všechny záznamy s tímto slovem (lze použít i pravostranné krácení pomocí ? pro širší výběr), při větším množství lze použít možnost Upřesnit. V bázi NKC i ANL se ale může stát, že nebude nalezený žádný záznam (nevyšel dokument jen k tomuto tématu), pak doporučujeme pro články použít regionální článkovou bibliografii - viz informace na portálu Knihovny.cz
http://www.knihovny.cz/page.php3?IDM=8&IDMS=36 a nebo zadat nadřazený termín, to platí i pro vyhledávání knih, případně využít nějaký internetový vyhledáváč.