Porcelánka Thun 1794 a. s.

Text dotazu

Historie, vývoj a současnost porcelánky Thun

Odpověď

Dobrý den,

Starší dějiny porcelánky jsou knižně zpracované, ale nový vývoj knižně nikde není.

Firma má webové stránky www.thun.cz

V naší databázi článků (ANAL) je k současnému dění ve firmě Thun 1794 a.s. 52 článků (z Karlovarského deníku, Práva a Mladé fronry Dnes - Karlovarského vydání).

Seznam knih, které jsou ve fondu Krajské knihovny v Karlových Varech:

Braunová, Alena: Kouzlo keramiky a porcelánu. Praha: Práce, 1985. S. 297-301,303-328,335-352,368-370,382-386.

Braunová, Dagmar: Porcelánová tradice.  Karlovy Vary: Haas a Czjzek, 1992. 239 s.

Kohlík, Alexander: Dějiny karlovarského porcelánu. [S]: s.n., 1965. 62 l.

Konečný, Milan: Česká keramika: rukověť keramického průmyslu v Čechách 1748-1948. Praha: Milan Konečný, 2003. 704 s.

Poche, Emanuel: Český porcelán. Praha: Orbis, 1954. 71 s., 139 s. obrazových příloh.

Raiskupová, Anna: Privatizace státního podniku Karlovarský porcelán. In: Dějiny Karlovarska v pracích učitelů. Sborník
regionálních historických studií. Karlovy Vary: Státní okresní archiv, 2000. S. 188-208.