pomoc při zjištění názvu trampských písniček

Text dotazu

Prosím o zjištění názvu několika českých trampských písniček podle části odposlouchaného textu (včetně jejich interpretů).
Jde například o písničku s částečným textem "Hoj tuláci a piráti, hoj staří vlci s ošlehanou tváří....snad v Pekingu se potkáme...". A pokud to půjde, chtěl byl získat ještě nějaké přesné názvy jiných písniček.
Děkuji za pomoc

Odpověď

Dobrý den,
písnička se jmenuje "O marné touze", autorem je Géza Včelička.
viz http://www.trampsky-magazin.cz/blog/kdo-byl-geza-vcelicka-642.html

Text písně, pojednání o ní samotné i o dalších trempských a kabaretních písničkách najdete také v publikaci, kterou vlastní
hudební odd. Městské knihovny: VT 2904, Rut, Přemysl: Písně českého kabaretu...