polský seriál Cesta

Text dotazu

Pěkný den,
obracím se na Vás z Národního filmového archivu. Potřebujeme zjistit s jakým názvem se distribuovalo v Čechách jednotné části polského seriálu "Cesta" (Droga, rež. S. Checinski, česká premiéra: 1.3.1975). Bohužel v ČT nenašly se žádné informace ohledně této věci. Napadlo nás se obrátit na Knihovnu, jestli byste neporadili, zda li by se nenašel nějaký týdeník s televizním programem, ve kterém by se to dalo dopátrat?
Předem děkuji za veškerou odpověd.

Odpověď

Dobrý den,

omlouváme se za opožděnou odpověď.

Podařilo se nám vyhledat televizní program v Lidové demokracii. Z něj usuzujeme, že nejpravděpodobněji zde seriál šel pod názvem "Bitva".

Pro jistotu ale vypisujeme ještě celý program s veškerými poznámkami, které zde byly uvedeny.:

TELEVIZE

Sobota - 1.března 1975

9.30   Muzeum slavné historie

10.00 Život a bronz (o J.V.Myslbekovi)

10.30 Volejte policii 110 (3. část)

11.55 Hovoříme rusky II.

12.25 Hovoříte německy?

12.55 Spektrum

13.25 O ptačí víle a statečném pastýři (pohádka)

14.40 Fantazie staletí (za člověkem doby renesanční)

15.10 Z tance do tance (B)

15.50 Panamský průplav

16.20 Zelená léta

17.05 Bitva (1. díl inscenace)

18.05 Dostaveníčko na Vysočině

19.30 K mezinárodním událostem

19.45 Nad dopisy diváků

20.00 Tři nevinní (kriminál. komedie)

21.40 Branky, body, vteřiny

21.55 Vyberte si písničku (B)

23.20 F. Vlček : Nactiutrhač

II. PROGRAM

17.20 Šest žen Jindřicha VIII. (3. část)

18.40 Večerníček (B)

19.30 Po loveckých stezkách (B)

20.00 Televarieté (B)

21.30 V. Körner : Královské usínání (hra   B)

Dále existuje např. tato kniha:

* Medová, Milena, ed., Jindrová, Zuzana, ed. a Svobodová, Ludmila, ed. Televizní program 1975: Podklady, výročí. Praha: Čs. televize, 1974. 144, [1] s.

[ http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=000462909&local_base=NKC ]. Bohužel se k ní momentálně, dokud neskončí revitalizace knihovny, nedostaneme. Zatím bohužel nejsme schopni říci, jak dlouho bude ještě revitalizace trvat.