Politický vývoj v ČR a Polsku

Text dotazu

Dobrý den, potřebovala bych doporučit literaturu týkající se tématu seminární práce na téma: Srovnání politického vývoje v ČR a v Polsku od rozpadu Varšavské smlouvy. Díky za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

součástí zpracování seminární práce je i výběr literatury.
Národní knihovna ČR vystavuje volně na webu svoje katalogy a databáze, ze kterých můžete sama vybírat (elektronický katalog, báze NKC a článková databáze ANL) na www.nkp.cz (pomocí klíčových slov nebo předmětových hesel).
Doporučujeme např.:
ADAMSKI, W., MOCHONIN, P., ZAPF, W. Transformace a modernizační výzvy Česko-Německo-Maďarsko-Polsko-Slovensko. Praha: Sociologický ústav Akademie věd České republiky, 2001.
HOLMAN, Robert. Transformace české ekonomiky. V komparaci s dalšími zeměmi střední Evropy. Praha: CEP, 2000.
ŠAFAŘÍKOVÁ, Vlasta. Transformace české společnosti 1989-1995. Brno: Doplněk, 1996.
TOMŠÍK, Vladimír. Proces ekonomické transformace v zemích střední východní Evropy. Studie z hospodářských dějin č.8 a 9. Praha: VŠE, 1999.
Czechy. Daleko czy blisko? : stzcyen-kwiecien 2005. Warszawa: Biblioteka Narodowa, 2005.