Pojem destinace

Text dotazu

Vysvětlení pojmu destinace

Odpověď

Dle Nového akademického slovníku cizích slov A-Ž / kolektiv autorů pod vedením Jiřího Krause. Vyd. 1.Praha : Academia, 2005. ISBN 978-80-200-1351-4
znamená destinace 1. knižně řidčeji - určení; 2. (v cestovním ruchu) turistický cíl, místo, lokalita.

Dle Českého etymologického slovníku / Jiří Rejzek. Vyd. 1. Voznice : Leda, 2001, s. 129. ISBN 80-85927-85-3

znamená destinace "určení". Z lat. destinatio od destinare "upevňovat, určovat" z de- a rozšířeného kořene sta-n od stare "stát".