Poezie venovana maminkam

Text dotazu

Dobry den, chystame s detmi pasmo na MDZ a rada bych vedela, jestli existuje neco jako prehled poezie pro maminky. Velice dekuji.

Odpověď

Specialni prehled zrejme neexistuje.Uvadime nektere knihy. Pro literarni pasmo k MDZ by se mohly hodit nektere basne napr. z techto sbirek:
HANZALEK, Jan: Sbornicek basni k Mezinarodnimu dni zen. Znojmo: Okresni knihovna, 1975.

SEIFERT, Jaroslav: Sel malir chude do sveta. Maminka. Chlapec a hvezdy. Koulelo se, koulelo. Dodatky. Dilo Jaroslava Seiferta. Sv. 9. Praha: Akropolis, 2003. (Sbirka Maminka vysla samostatne v mnoha vydanich.)

MUELLER, F.J.: Basnici matkam. Praha: Lis knihomiluv, 1932.

Kyticka pro maminku. Brno: Blok, 1996.