Podrobne vymezeni staveb, ktere se zarazuji do nemoviteho majetku

Text dotazu

Dobry den obracim se na vas s pomoci o ziskani vice informaci o pojmu
nemovity majetek. Potrebuji znat odpoved na dotaz. Je kanalizace (hlavni
kanalizacni rad - splaskova i destova kanalizace) nemovity majetek? Nebo se
zarazuje do moviteho majetku?
Dekuji za navod, kterym najdu odpoved.

Odpověď

Dobrý den,

jako odpověď na váš dotaz cituji z publikace Hmotný a nehmotný
majetek v praxi - autoři P. Prudký a M. Lošťák, vyd. 1999.
Zákon stanoví, že za samostatné movité věci se považují také výrobní
zařízení, jakož i zařízení a předměty sloužící k provozování služeb a
účelová zařízení a předměty, které se stavbou nebo s budovou netvoří jeden
funkční celek, i když jsou s ní pevně spojeny.
Jedná se mimo jiné i o vnitřní rozvody teplé a studené vody včetně regulační
a měřicí techniky, kanalizaci a odpadové šachty.
Pokud byste si chtěla zmíněnou publikaci blíže prostudovat, navštivte
Informační středisko KMHK, kde je knížka kdykoli k dispozici.