podnikatelské subjekty v oblasti cestovního ruchu

Text dotazu

Dobrý deň, kde by som našla nejaké periodiká a publikácie na tému: subjekty cestovného ruchu, prípadne viete mi poradiť nejakú literatúru? Ďakujem.

Odpověď

Dobrý den, domníváme se, že máte na mysli podnikatelské subjekty v oblasti cestovního ruchu. To by poté zahrnovalo širokou škálu- ubytování, pohostinství, dopravní obsluha, služby spojené s cestovním ruchem- informační střediska, obchody, kultura, atd. Literatury je v takovém případě velké množství, příkladem vybíráme:

* HAMARNEHOVÁ, Iveta. Připravenost českých podnikatelských subjektů v cestovním ruchu na vstup do EU. Praha : Oeconomica, 2005. 66 s. ISBN 80-245-0989-X.

* SYSEL, Jiří. Cestovní kancelář, cestovní agentura a informační středisko v cestovním ruchu. Vyd. 1.. Praha : Vysoká škola hotelová v Praze 8, 2008. 40 s. ISBN 978-80-86578-75-0.

* INDROVÁ, Jarmila a kol. Cestovní ruch : (základy). Vyd. 1.. Praha : Oeconomica, 2007. 119 s. ISBN 978-80-245-1252-5

* Aktuality cestovního ruchu. Praha : Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, 1994-. --    sv.

* COT business : communication on-line travel : časopis pro profesionály v cestovním ruchu : = magazine for professionals in travel & tourism. Praha : C.O.T. media, 1999-. --    sv. ISSN 1212-4281.

* Informační bulletin : odborný časopis pro rozvoj a služby cestovního ruchu. Praha : PE-SET-PA, 1990-. --    sv. ISSN 1210-1559.

Další literaturu naleznete pomocí online katalogu NK ČR (NKC), Souborného katalogu SKC, Souborného katalogu periodik SKC/P, České národní bibliografie ČNB, Články v českých novinách, časopisech a sbornících (ANL), vše na adrese http://sigma.nkp.cz/F.
Vyhledávat můžete podle předmětu (klíčových slov), obecněji "všechny údaje".
Do vyhledávacího pole můžete zadat slovní spojení: cestovní ruch (na tento samotný předmět velmi mnoho výsledků, vhodné následné zpřesnění nebo filtrace dotazu)+ přidat specifičtější oblast- pohostinství, služby, podnik*
(* slouží pro pravostranné rozšíření výrazu, tzn. podnik, podniky, podnikání, apod.).