počet vedoucích pracovníků v knihovnách

Text dotazu

Dobrý den, pro výzkum bych potřebovala zjistit, kolik je v České republice vedoucích pracovníků v knihovnách. Jde mi o podloženou informaci např. z knihovnických statistik. Případně by mi pomohla podložená informace o počtu knihoven v ČR (městských i akademických atd.). Předpokládala bych tak, že většina takových knihoven má "vedoucího" odpovědného pracovníka. Moc Vám děkuji za pomoc.

Odpověď

Dobrý den, litujeme, ale údaje o počtu vedoucích pracovníků knihoven Národní knihovna ve svých zdrojích nemá.

Doporučujeme Vám obrátit se na Národní informační a poradenské středisko pro kulturu, http://www.nipos-nk.cz, záložka Statistika kultury, Knihovny a záložka Kontakty. Pokud jde o počty vedoucích pracovníků v knihovnách, ani tato instituce tuto statistikou nezveřejňuje. Zkuste se obrátit na Ministerstvo kultury ČR, http://www.mkcr.cz/ anebo na jednotlivé knihovny ( v roce 2007 je uváděn ve statistických údajích počet 6 533, některé z nich jsou spravovány dobrovolnými pracovníky).