Po kom se jmenuje ulice Bachova?

Text dotazu

Dobrý den,
ráda bych zjistila, zda se ulice Bachova na pražském Opatově jmenuje po Johannu Sebastianu Bachovi nebo její název připomíná jiného Bacha.
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

ulice je pojmenována podle hudebního skladatele Johanna Sebastiana Bacha.

"Bachova 61b Chodov

Johann Sebastian Bach (1685-1750), německý hudební skladatel a varhaník, jeden z nejvýznamnějších představitelů barokní hudby, autor řady kantát, oratorií a různých hudebních skladeb (Matoušovy a Janovy pašije)."

Dříve nesla ulice jméno Baráškova.

"Baráškova 1978-1994

Rudolf Barášek (1879-1964), člen představenstva Svazu kovodělníků, předseda skupiny kovodělníků - Rudé odbory."

Zdroj:

LAŠŤOVKA, Marek a kol. Pražský uličník: encyklopedie názvů pražských veřejných prostranství.  A - N. 1. vyd. Praha: Libri, 1997. str. 57.