Po kom se jmenuje ulice Bachova?

ráda bych zjistila, zda se ulice Bachova na pražském Opatově jmenuje po Johannu Sebastianu Bachovi nebo její název připomíná jiného Bacha.

ulice je pojmenována podle hudebního skladatele Johanna Sebastiana Bacha.

"Bachova 61b Chodov

Johann Sebastian Bach (1685-1750), německý hudební skladatel a varhaník, jeden z nejvýznamnějších představitelů barokní hudby, autor řady kantát, oratorií a různých hudebních skladeb (Matoušovy a Janovy pašije)."

Dříve nesla ulice jméno Baráškova.

"Baráškova 1978-1994

Rudolf Barášek (1879-1964), člen představenstva Svazu kovodělníků, předseda skupiny kovodělníků - Rudé odbory."

Zdroj:

LAŠŤOVKA, Marek a kol. Pražský uličník: encyklopedie názvů pražských veřejných prostranství.  A - N. 1. vyd. Praha: Libri, 1997. str. 57.

Geografie. Geologie. Vědy o zemi

17.10.2017 14:31