Po kom je pojmenována ulice "Mandova" na Praze 4-Chodov,Háje

Text dotazu

Zajímá mne, jelikož mám stejné příjmení "Manda"

Odpověď

Dobrý den,

ulice Mandova v Praze Hájích nese jméno Františka Mandy (1919 - 1942), člena KSČ, komunistické mládeže, ilegálního pracovníka, který byl umučen v Mauthausenu v roce 1942. Pojmenovaná je takto od svého vzniku v roce 1977.

Použité zdroje

LAŠŤOVKA, Marek a kol. Pražský uličník: encyklopedie názvů pražských veřejných prostranství. 1. vyd. Praha: Libri, 1997-2012. 3 sv. ISBN 80-85983-23-0.