Plzeňský Prazdroj

Text dotazu

Dobrý den,
ráda bych se dozvěděla co nejvíce informací o Plzeňském Prazdroji.
Předem děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,
dotaz na plzeňský Prazdroj je zpracován v archivu služby Ptejte se knihovny, viz http://www.ptejteseknihovny.cz/dotazy/plzensky-prazdroj

Knihy můžete hledat např. v elektronickém katalogu NK ČR na www.nkp.cz, katalogy a databáze, báze NKC - knihy a stejným způsobem i články v českých periodikách, báze ANL - články. Vyhledávání je  možné podle klíčových slov (předmětových hesel).
Zde je několik dalších knih,  které nejsou uvedeny v předešlé odpovědi v archivu PSK, viz výše a také článků; na ukázku pro Vaši představu:

NKC - knihy:
Hlavni zahlavi       Mazak, Eduard, 1943-
Nazev                     Firemni kultura a eticke kodexy / Eduard Mazal
Vydani                    1. vyd.
Nakl. udaje          Praha : Bankovni institut vysoka skola, 2010
ISBN                       978-80-7265-075-0 (broz.)

Hlavni zahlavi       Vanecek, Drahos, 1930-
Nazev                     Marketing a logistika v potravinarskem prumyslu a zemedelstvi : vedecka monografie / Drahos Vanecek, Radek Tousek, Kamil Picha
Vydani                   1. vyd.
Nakl. udaje          Ceske Budejovice : Jihoceska univerzita, Ekonomicka fakulta, 2007
ISBN                       978-80-7040-933-6 (broz.)

Hlavni zahlavi       Technologie a hodnoceni vyrobku napojoveho prumyslu (17. : 2006 : Plzen, Cesko)
Nazev                     XVII. konference Technologie a hodnoceni vyrobku napojoveho prumyslu : [sbornik souhrnu prednasek : reprezentacni koutek Plzenskeho Prazdroje, Plzen 15.-16. cervna 2006] / Ceska spolecnost chemicka, odborna skupina Kvasna chemie a biotechnologie CSCH pobocka Plzen, Ustav   kvasne   chemie a bioinzenyrstvi, VSCHT Praha, Plzensky Prazdroj a.s.
Nakl. udaje          V Praze : Vysoka skola chemicko-technologicka, 2006
ISBN                        80-7080-609-5 (broz.)

Nazev                Prazdroj ceskeho kresleneho humoru : narodni soutez o nejlepsi kresleny vtip na tema pivo : encyklopedie ceskych karikaturistu / [editor Vladimir Jurina ; usporadal a medailonky autoru napsal Ivan Hanousek]
Nakl. udaje      Plzen : Pro Plzensky Prazdroj vydala NAVA, 2005
ISBN                   80-7211-194-9 (Nava : broz.)

Nazev                Prazdroj ceske kultury : umeni inspirovane pivem : katalog k vystave poradane ve vystavni sini Manes od 4. do 26. zari 2003 = The fount of Czech culture : art inspired by beer / [texty Eugen Brikcius ... et al. ; preklad Adrian Dean]
Nakl. udaje       [Praha] : Pro Plzensky Prazdroj vydal Kuklik, 2002
ISBN                    80-86079-08-2 (Kuklik : broz.)

Hlavni zahlavi    Vogeltanz, Evzen
Nazev                    Plzensky Prazdroj v obrazech / Uspor. Evzen Vogeltanz ; Fot.: [kol.] ; Text: Zbynek Kovanda
Vydani                  1. vyd.
Nakl. udaje          Plzen : Zapadoces. nakl., 1972 (Praha : PG 3)
Odkazy                 http://kramerius4.nkp.cz/search/handle/uuid:08e69d20-c4db-11e3-aec3-005056827e52 - Digitalizovany dokument

Nazev                Plzensky prazdroj : mestansky pivovar v Plzni : zalozen roku 1842
Nakl. udaje       [V Plzni : Akc. spol. pro prum. tiskovy, drive Leo Kuche, 1907]
ISBN                    (Broz.)

ANL - články:
Hlavni zahlavi       Koren, Jiri
Nazev                      Pivni cesta z Zatce do Plzne aneb Kde vse zacina / Jiri Koren ; [zapsal] (mv)
Zdroj. dokument  Plzensky denik, ISSN 1210-5139 Roc. [23], c. 215 (13.09.2014), s. 4 [23]:215

Hlavni zahlavi       Kejha, Josef, 1948-
Nazev                      Zasilka pozehnaneho piva putuje z Plzne do Vatikanu : Plzensky Prazdroj - pribeh, ktery neprestava inspirovat / 52. [cast] Josef Kejha, Jiri Janouskovec, Vladimir Jurina
Zdroj. dokument   Plzensky denik, ISSN 1210-5139 Roc. [23], c. 54 (05.03.2014), s. 8 [23]:54

Hlavni zahlavi       Kejha, Josef, 1948-
Nazev                     Prazdroj chutnal Armstrongovi i Gagarinovi : Plzensky Prazdroj - pribeh, ktery neprestava inspirovat / 36. [cast] Josef Kejha, Jiri Janouskovec, Vladimir Jurina
Zdroj. dokument   Plzensky denik, ISSN 1210-5139 Roc. [22], c. 258 (06.11.2013), s. 6 [22]:258

Hlavni zahlavi       Kejha, Josef, 1948-
Nazev                     Plzenske pivo dobylo i jizni pol : Plzensky Prazdroj - pribeh, ktery neprestava inspirovat / 35. [cast] Josef Kejha, Jiri Janouskovec, Vladimir Jurina
Zdroj. dokument  Plzensky denik, ISSN 1210-5139 Roc. [22], c. 252 (30.10.2013), s. 6 [22]:252

Hlavni zahlavi       Kejha, Josef, 1948-
Nazev                    Po unoru 1948 prichazi dlouha era vlady komunistu : Plzensky Prazdroj - pribeh, ktery neprestava inspirovat / 31. [cast] Josef Kejha, Jiri Janouskovec, Vladimir Jurina
Zdroj. dokument   Plzensky denik, ISSN 1210-5139 Roc. [22], c. 228 (01.10.2013) [22]:228

 Hlavni zahlavi       Kejha, Josef, 1948-
Nazev                     Dusne protektoratni pomery i v Mestanskem pivovaru : Plzensky Prazdroj - pribeh, ktery neprestava inspirovat / 28. [cast] Josef Kejha, Jiri Janouskovec, Vladimir Jurina
Zdroj. dokument  Plzensky denik, ISSN 1210-5139 Roc. [22], c. 211 (10.09.2013), s. 8 [22]:211

Hlavni zahlavi       Kejha, Josef, 1948-
Nazev                      Mestansky pivovar ovladl a rozprodal konkurencni Prior : Plzensky Prazdroj - pribeh, ktery neprestava inspirovat / 24. [cast] Josef Kejha, Jiri Janouskovec, Vladimir Jurina
Zdroj. dokument   Plzensky denik, ISSN 1210-5139 Roc. [22], c. 187 (13.08.2013), s. 8 [22]:187

Hlavni zahlavi       Kejha, Josef, 1948-
Nazev                     Za valky se vyrabelo i umele pivo zname jako Pivolin : Plzensky Prazdroj - pribeh, ktery neprestava inspirovat / 21. [cast] Josef Kejha, Jiri Janouskovec, Vladimir Jurina
Zdroj. Dokument  Plzensky denik, ISSN 1210-5139 Roc. [22], c. 169 (23.07.2013), s. 8 [22]:169