platy za zahranicni mise

Text dotazu

kolik si vojak AČR vydělá za zahraniční mise

Odpověď

Vážený pane ...,

platové podmínky vojáku z povolání upravuje Zákon 221/1999 Sb.: Zákon o vojácích z povolání, přesněji §68b, Příplatek za službu v zahraničí. Dle znění zákona se jedná o 500-2500 Kč za den služby. Další okolnosti, jako rizikové příplatky, vliv osobního hodnocení, případná zranění a další eventuality služby v zahraniční misi upravují příslušné paragrafy téhož zákona.

Znění zákona lze nalézt mj. online např. zde: http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1999-221