Plány objektů Karla Weinbrennera

Text dotazu

Dobrý den, byla bych moc vděčná za radu, kde hledat stavební plány lichtenštejnského dvorního architekta Karela Weinbrennera - konkrétně ke kostelu Povýšení svatého Kříže v Lanžhotě.
Moc děkuji za každou informaci.

Odpověď

Dobrý den,

pokud se stavební plány dochovaly, mohly by být uloženy v některém z následujících archivních fondů:

SOkA Břeclav se sídlem v Mikulově (http://breclav.mza.cz/ ):

Název fondu (sbírky): Sbírka map a plánů Uloženo v archivu: Státní okresní archiv Břeclav se sídlem v Mikulově Místo vzniku fondu (sbírky): Pohořelice Časový rozsah: 1797-2005

Metráž: 1,24 bm zpracováno (z toho 1,24 bm inventarizováno), 1,02 bm nezpracováno

Přístupnost: Archivní soubor je částečně přístupný pro nahlížení Původce fondu(sbírky): Sbírka map a plánů okresu Břeclav SOkA Mikulov Státní okresní archiv Tematický popis: Mapy a plány okresu Břeclav 1797-1999, turistické mapy a další mapy, Situační plán Moravsko-slezské cihelny Poštorná, situační a výškové změření Poštorné 1951- při GI přemanipulováno z JAF 198. 24 ks - mapy ČSR, světa, západ. Slovenska, speciální mapy Břeclavi, Vsetína, Uh. Hradiště, Slavkova, Hodonína, Bučovic, Varnsdorfu aj. - 2. pol. 19. - 1945. Plán Vídně cca 1975, Školní zeměpisný atlas 1911. Katastrální mapy obcí a měst Břeclavska - 53 ks - delimitace MZA. Litografie poštorenského kostela 1930. ČR administrativní mapa, Historická mapa Evropy, ČSR 1933, mapa Rakouska-Uherska. Mapa Břeclavi 1934. Mapy a plány Rakvic 20 ks. Mapy Mikulova a Mikulovska, mapy evidence nemovitostí, územní plány, katastrální mapy 1939-96.

Archivní pomůcky:

HELÍSKOVÁ A.-KORDIOVSKÝ E.-PAVLATA M.: SBÍRKA MAP A PLÁNŮ, 1719 - 1979, 1797 - 1979. Katalog, 1995, s. 252, ev.č. 182.

popřípadě archivní fond:

Název fondu (sbírky): Archiv fary Lanžhot Uloženo v archivu: Státní okresní archiv Břeclav se sídlem v Mikulově Místo vzniku fondu (sbírky): Lanžhot Časový rozsah: 1690-1952

Metráž: 0 bm zpracováno (z toho 0 bm inventarizováno), 2,18 bm nezpracováno

Přístupnost: Archivní soubor není přístupný pro nahlížení Původce fondu(sbírky):Římsko-katolický farní úřad Lanžhot Tematický popis: Kostelní účty 1690-1951, desátky 1825-1846, podací protokoly 1888-1942, ohlášky snoubenců 1925-1947, ohlášky bohoslužeb 1863-1952, matrika narozených 1874-1897, korespondence 1833-1915

Moravský zemský archiv v Brně (http://www.mza.cz/ ):

Sbírka map a plánů (1575 - 1961)

Název fondu (sbírky): Sbírka map a plánů Uloženo v archivu: Moravský zemský archiv v Brně Místo vzniku fondu (sbírky): Evropa Časový rozsah: 1575-1961

Metráž:16,2 bm zpracováno (z toho 0 bm inventarizováno), 8,95 bm nezpracováno

Přístupnost: Archivní soubor je částečně přístupný pro nahlížení Původce fondu(sbírky): Sbírka Státního archivu v Brně Tematický popis: Prameny pro studium historické, topografické a zeměpis, nejstarší mapy Moravy aj.

Archivní pomůcky:

MATOUŠOVÁ D.: SBÍRKA MAP A PLÁNŮ 1737-1961, DÍL III.. Prozatímní inventární seznam, 1972, s. 0, ev.č. 974.

MATOUŠOVÁ D.: SBÍRKA MAP A PLÁNŮ 1575-1960, DÍL I.. Prozatímní inventární seznam, 1969, s. 420, ev.č. 975.

MATOUŠOVÁ D.: SBÍRKA MAP A PLÁNŮ 1905-1964, DÍL IV.. Prozatímní inventární seznam, 1972, s. 45, ev.č. 976.

MATOUŠOVÁ D.: SBÍRKA MAP A PLÁNŮ 1914-1960, DÍL II.. Prozatímní inventární seznam, 1969, s. 154, ev.č. 977.

Pro bližší informace o výše uvedených archivních fondech kontaktujte příslušné archivy.

Obrátit se též můžete na farnost Lanžhot: http://farnostlanzhot.webnode.cz/kontaktujte-nas/

Další archivní fondy v ČR můžete dohledat prostřednictvím databáze Archivní fondy a sbírky v České republice: http://aplikace.mvcr.cz/archivni-fondy-cr/default.aspx