Písně duchovní Evangelistské

Text dotazu

Dobrý den, scháním informace o místech uložení knihy Písně duchovní Evangelistské, vydáno v Kralicích v tiskárně českých bratří roku 1618.

Odpověď

Dobrý den,

podle Knihopisu se dochovalo pomerne velke mnozstvi exemplaru Vami hledaneho tisku Pisne duchovni Evangelistske ... Kralice : tiskarna Ceskych bratri, 1618. V Praze by se mel tento tisk nachazet v nasledujicich knihovnach:
- Narodni knihovna CR (Oddeleni rukopisu a starych tisku) - signatury 54 E 2 neuplne, 54 F 11.303 neuplne, 54 G 11.551 neuplne
- Mestska knihovna v Praze - signatura 24 A 26 neuplne
- Strahovska knihovna - signatury FG II 4, FP II 4, FP II 15 neuplne
- Husova fakulta - signatury 1 T 125, 2 P 207
- KHD - Knihovna Husova domu
- Doc. A. Škarka, neuplne
Lokace v dalsich ceskych mestech (Bechyne, Mlada Boleslav, Brno, Val.Mezirici, Olomouc, Prerov, Pribor, Pribram, Tabor, Usti nad Labem) naleznete v Knihopise:
Knihopis ceskych a slovenskych tisku od doby nejstarsi az do konce XVIII. stoleti. Dil II, cast VII. Praha : Ceskoslovenska akademie ved, 1961. s. 23.