Píseň Vstávám rád/Michal Tučný (Fešáci), text Michal Bukovič

Text dotazu

Dobrý den, už se trochu déle snažím dopátrat autora a názvu této
písně. Text: Letní počasí ranní pára nad řekou a stín pod mostem.
Rachot hromu v dáli než se večer zvolna se šeří. Takhle posadit se u
jezu a povídat si s ním a z bohem dát starostem. A nebo procházet se
večerem a netrápit se s večeří. Re: Já v létě vstávám rád splývám
rád...... úryvek písně lze slyšet (od 00:21 do 1:44) na tomto odkazu
http://www.metacafe.com/[…]/
Předem děkuji za pomoc.

Odpověď

Dobrý den,
Písnička s citovaným textem ve Vaší ukázce se jmenuje Vstávám rád, zpívá ji
Michal Tučný, hrají Fešáci, text napsal Michal Bukovič.

Tuto informaci pro Vás získala kolegyně dotazem přímo u Petra Novotného.
Hudbu nám neidentifikoval, může také jít o tradicionál.... Bohužel, při hledání
ve fondu knihovny jsme prozatím nebyli úspěšní. Píseň nebyla otištěna ani v
jednom z dílů zpěvníku M. Tučného "Tak odjíždí poslední kovboj"  - v naší
knihovně jsou to signatury VZ 77/1 a VZ 77/2. Ještě je možnost, že je píseň
nahrána ve vzpomínkovém souboru CD věnovaném M. Tučnému, tento titul je
ovšem nyní půjčen. V katalogu Městské knihovny (http://www.mlp.cz) má sig. 1-10
CD 18189.