Píseň Sedmikráska

Text dotazu

hledám jednu písničku která je snad z nějaké
pohádky,zpívá se tam o sedmikrásce..sedmikrásko léta dlouhá koho léčí tvoje
touha,sedmikrásko chci být loukou tvou..zpívala jsem ji své dceři když byla
malinká,dnes už sama bude mít miminko a pořád tu píseň hledáme..slova už se
vytratila z paměti jen melodie a úryvky zůstaly..myslím si že ji zpíval Jiří
Štědroň..pomůže mi někdo??

Odpověď

Dobrý den,

domníváme se, že se jedná o píseň Sedmikráska, kterou skutečně zpíval Jiří Štedroň a Jana Matysová, viz http://www.youtube.com/watch?v=eLe0y_VbGJs .

Písnička vyšla mimo jiné na desce Jiří Štědroň Největší hity (2010).