Píseň o kostele sv. Bartoloměje v Plzni

Text dotazu

Prosím vás mužete mi zjistit piseň ve které se zvípá o kostelu sv. bartolomeje z plzne

Odpověď

O věži kostela sv. Bartoloměje v Plzni se zpívá v lidové písni Plzencká věž (dnes známá pod názvem Plzeňská věž převyšuje kopce…). Notový záznam s textem lze najít např. v hudebnině:

Zpěvy Plzeňska : lidové písně z Plzeňska. Sešit I. Sebral a pro solový hlas s průvodem piana upravil Oldřich Blecha. Plzeň : Okresní rada osvětová, 1949, s. 3. – signatura Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje 822502-1

Jiná lidová píseň o kostele sv. Bartoleměje v Plzni nebyla v následujících zdrojích dohledána:

Publikace:

BONUŠ, František. Tance, písně a hudba Plzeňského kraje. 1. vyd. Praha : SNKLHU, 1955. 213 s.,  31, 32 s. notových příl.

Hudebniny:

Plzeňské písně : 50 národních písní. Sebral a klavírním průvodem opatřil Jaroslav Bradáč. Praha : M. Urbánek, 1906. 71 s.

Zpěvy Plzeňska. Sešit I. - již citováno výše.

Zpěvy Plzeňska : lidové písně z Plzeňska. Sešit II. Sebral a pro solový hlas s průvodem piana upravil Oldřich Blecha. Plzeň : Okresní rada osvětová, 1949. 15 s.

Zpěvy Plzeňska : lidové písně z Plzeňska. Sešit III. Sebral a pro solový hlas s průvodem piana upravil Oldřich Blecha. Plzeň : Okresní rada osvětová, 1949. 15 s.