Pfaffendorf asi Přísečno u Soběnova

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych se dozvěděla jací obyvatelé
jsou vedeni v obci Pfaffendorf asi Přísečno u Soběnova podle Berní ruly
oblast Bechyňsko.

Odpověď

Dobry den,

Berni rula pro Bechynsko zatim nebyla vydana. V souhrnu Berni ruly je Pfaffendorf (Prisecno) zminen jako soucast panstvi Nove Hrady, vzhledem k tomu, ze jde opet o sumar, jmena jednolivych osedlych v tomto souhrnu Berni ruly uvedeny nejsou. Jmeno Sedivy ve spojeni s obci Pfaffendorf/Prisecno nebo Sobenov jsme nenalezli ani v generalnim rejstriku k Berni rule.

Original Berni ruly by mel byt ulozeny v Narodnim archivu CR (https://old2.nacr.cz/pruvodce-pro-verejnost-a-badatele/pruvodce-pro-verejnost-a-badatele-2/), muzete tedy zkusit patrat i v dosud nevydanych materialech.

V Soupisu poddanych podle viry je bohuzel panstvi Nove Hrady uvedeno pouze jako souhrn, tj. nejsou zde jmena jednotlivych obyvatel. V rejstriku neni uveden Pfaffendorf, Prisecno a  u Sobenova je pouze odkaz na tento souhrnny zapis.

* Soupis poddanych podle viry z roku 1651. Bechynsko, 1. Praha: Statni ustredni archiv v Praze, 1997. s. 192-194.

* DOSKOCIL, Karel. Berni rula. 2, Popis Cech z ro. 1654, souhrnny index obci, osad a samot k Berni rule. Praha: Statni pedagogicke nakladatelstvi, 1953. s. 75.

* CERVENY, Vaclav a Jarmila CERVENA. Berni rula: generalni rejstrik ke vsem svazkum (vydanym i dosud nevydanym) berni ruly z roku 1654 doplneny (tam, kde se nedochovaly) o soupis poddanych z roku  1651. Praha: Libri, 2003. 2 sv. ISBN 80-7277-058-6.