Patricia Vandenberg

Text dotazu

Chtěla jsem se zeptat, z jakých edic jsou knížky od Patricie Vandenbergové? Když jsem si pročítala katalog knihovny, našlo mi to 944 odkazů. Ale edice tam napsané nebyly. Např. Doktor Norden, Dům na Výslunní Matčino srdce. Když jsem koukala třeba po Helm Beate, tak u jejích románů už edice byla napsaná. Já vím, že nebudete mít čas, když Vás poprosím, abyste mi napsala, z jaké edice knížky od Vandenbergové jsou. Odhadla jsem pár knížek, které by patřily k edici Dr. Nordena, protože jsem jich pár v bodovém písmu přečetla. Např. bych do edice zařadila: Doktor Norden má dobré srdce, Doktore Nordene, pomozte! Fee hrozí nebezpečí a další. Sháním Nordeny, ale v elektronické podobě. Vedete takovéhle věci? Bude mi stačit rozdělení knížek, já už si je nějak seženu.
Je mi jedno, jestli rozdělení pošlete za měsíc nebo déle. Vím, že tato spisovatelka napsala hodně knížek, proto říkám, že to záleží na Vás. A pak jsem se ještě chtěla zeptat, víte něco o životě této spisovatelky? Jak je stará? Mě se na internetu o jejím životě nepodařilo najít nic.

Odpověď

Dobrý den,

knihy Patricie Vandenberg vydávala od počátku 90. let pouze dvě nakladatelství. Nejprve Ivo Železný (používala se i zkratka IŽ), od roku 2005 nakladatelství Moba.
V nakladatelství Moba podle naší báze NKC (online katalogu NK ČR budovaného na základě práva povinného výtisku) vyšlo 41 svazků ve dvou edicích - Dr. Norden (32 svazků) a Dům Na Výsluní (9 svazků).

V nakladatelství Ivo Železný vycházely knihy této autorky v následujících edicích:

Knihovnička Večerů pod lampou. Dr. Norden - lékařské příběhy
Knihovnička Večerů pod lampou. Dr. Norden - velkým písmem
Knihovnička Večerů pod lampou. Dr. Norden
Tajný amulet

V některých záznamech v poli Edice jsou uváděny pouze názvy Doktor Norden - lékařské příběhy a Dr. Norden - velkým písmem. Tyto názvy edic jsou vyhledatelné v naší bázi pouze pod názvy edic, které začínají Knihovnička Večerů ... - viz výše.

Vzhledem k velkému množství záznamů jsme neprohlíželi veškeré tituly, ale pouze namátkově, jiný název edice používaný v souvislosti s knihami Patricie Vandenberg jsme při tomto namátkovém prohlížení nezjistili. Tituly, které jsou součástí jednotlivých edic, lze vyhledat v bázi NKC přes Rejstřík výběrem pole Edice.

Biografické informace o autorce se nám v nám dostupných zdrojích nepodařilo dohledat. Pouze základní informace v němčině nabízí např. stránka: https://de.wikipedia.org/wiki/Gerty_Schiede